Dopisz sie do naszego newslettera

Przemysł piekarniczy

Oferta » Specjalistyczne oleje i smary Elkalub » Elkalub dla przemysłu spożywczego i farmaceutycznego » Przemysł piekarniczy

Zastosowania produktów smarnych ELKALUB w przemyśle piekarniczym
LFC 3015 olej specjalnie do stosowania w urządzeniach pneumatycznych. Jest bardzo wydajny, nie brudzący i wypiera wodę i wilgoć, dzięki czemu doskonale chroni przed zużyciem i korozją.
LFC 3068 olej do smarowania łańcuchów. Posiada szczególne własności przeciwzużyciowe i antykorozyjne.
FLC 3010
FLC 9010 Spray
wykorzystania w urządzeniach transportowych i pakujących. FLC 9010 oleje w sprayu o dobrych właściwościach pełzania do tworzy trochę grubszy film smarny, zapewniając doskonałą ochronę przed zużyciem.
FLC 745 Spray spray silikonowy do podpór ślizgowych z folią lub pudełkami kartonowymi
MBF 370 Spray płyn zapewniający smarowanie i ochronę antykorozyjną łańcuchów transportowych. W niewielkim stopniu absorbuje kurz.
GLS 305* smar (pasta) do prac montażowych, który zapewnia dobrą ochronę przed korozją, szczególnie przydatny przy połączeniach stali nierdzewnej i mosiądzu oraz do połączeń gwintowanych.
GLS 367/N2 smar do łożysk tocznych oraz ślizgowych, wolno i średnio obrotowych. Mocno przyczepny i odporny na wpływy środowiska zewnętrznego.
GLS 367/N00
GLS 367/N000
Smar przekładniowy do przekładni planetarnych w ugniatarkach i urządzeniach mieszających. W niewielkim stopniu penetrujący uszczelnienia filcowe.
GLS 964/N2 Specjalny smar syntetyczny do wyciągów i wentylatorów.
GLS 595/N2 Smar wysokotemperaturowy, pracujący do 250°C (krótkookresowo do 300°C) do smarowania łożysk piecowych, zawiasów pieców i osi wózków piecowych. Jedno smarowanie osi wózków wystarczy na 24 tygodnie. W piecach do wypieku wafli firmy HAAS zainstalowane jest łożysko, które pracuje w stałej temp. ok. 170°C. Podczas testu pracowało przez 22.000 h bez dosmarowywania. GLS 595/N2 i N3 nie są mieszalne z innymi smarami. Smar powinien być nakładany na metalicznie czyste powierzchnie.

*smar podczas procesu certyfikacyjnego

Produkty bez dopuszczenia NSF (USDA) - H1

LFC 1320
LFC 1460
olej przekładniowy do wysoko obciążonych przekładni. W przypadku konieczności zastosowania fizjologicznie nieszkodliwegoproduktu smarnego z certyfikatem NSF (USDA)-H1,rekomendujemy olej LFC 3320 lub LFC 3460.
GLS 795/N2 Smar wysokotemperaturowy do pracy w stałej temp. do 180°C stosowany np. w urządzeniach do wypieku wafli. Smar dobrze pracuje w średnio obciążonych łożyskach.
FLC 1040 Bardzo skuteczny środek odrdzewiający (również w sprayu) do śrub, armatury i części maszyn.
MBF 330 Środek do obróbki ciężko obrabialnych metali. Jest stosowany w pracach podczas wiercenia i gwintowania