Dopisz sie do naszego newslettera

Przemysł mleczarski

Oferta » Specjalistyczne oleje i smary Elkalub » Elkalub dla przemysłu spożywczego i farmaceutycznego » Przemysł mleczarski

 Zastosowanie produktów smarnych ELKALUB w mleczarniach/zakładach przemysłu mleczarskiego/wytwórniach sera

 Wszystkie wymienione poniżej produkty posiadają dopuszczenie NSF (USDA) – H1

LFC 3032 Te oleje hydrauliczne i do systemów obiegowych zapewniają dobrą ochronę przed zużyciem i przed korozją. Oczyszczane podczas pracy przez 2 filtry, charakteryzują się długim czasem eksploatacji. Firma Tetra Pak z powodzeniem przetestowała olej LFC 3032 i zastosowała go w swoich nowych urządzeniach.
GLS 305* smar (pasta) do prac montażowych, który zapewnia dobrą ochronę przed korozją, szczególnie przydatny przy połączeniach stali nierdzewnej i mosiądzu oraz do połączeń gwintowanych.
GLS 380/N1
GLS 380/N2
smary na bazie kompleksu mydeł glinowych. Szczególnie polecane do smarowania współpracujących ze sobą elementów wykonanych z metali nieżelaznych i stali. Stosowane do smarowania łożysk tocznych i ślizgowych.
GLS 381/N00
GLS 381/N000
Półpłynne smary przekładniowe zapewniają bardzo dobrą ochronę przed ścieraniem i są dobrze pompowalne w centralnych systemach smarowania.
GLS 595 Smar wysokotemperaturowy stosowany w pompach produkowanych przez firmę Tetra Pak. Smar ten nie miesza się z innymi smarami.
GLS 794/N2 Smar montażowy do armatury i uszczelnień.
GLS 967/N1-2 Bardzo przyczepny smar, odporny na działanie wody, kwasów i zasad. Znakomicie nadaje się do smarowania nisko i średnioobrotowych łożysk tocznych i ślizgowych pracujących w obszarach o dużym zawilgoceniu, jak również do smarowania zębatek, mechanizmów krzywkowych, itp.
GLS 993 H1 Smar ślizgowy wykazujący wiele zalet przy smarowaniu przestrzeni pomiędzy elementami wykonującymi względem siebie ruch posuwisty o zmiennym kierunku, jak np. tłoki w cylindrach pneumatycznych.
VP 874 Specjalny smar do prowadnic liniowych wzdłużnych łożysk kulowych. Rekomendowany przez Bosch-Rexroth.
FLC 367 spray Smar w sprayu, wyprodukowany na bazie smaru GLS 367. Jest on odporny na działanie wody, kwasów i zasad, zatem znajduje zastosowanie w środowisku mokrym i wilgotnym do smarowania łańcuchów, wrzecion, prowadnic, przegubów, itp. Specjalną aplikacją jest ochrona przed zużyciem uszczelek montowanych na wałach pomp.
FLC 3010
FLC 9010 spray
oleje w sprayu o dobrej zdolności do pełzania i dobrych własnościach antykorozyjnych i przeciwzużyciowych. Stosowane w maszynach pakujących. Film smarny tworzony przez FLC 9010 jest trochę grubszy.
FLC 8H1 spray Olej w sprayu o bardzo wysokiej adhezji, zapewnia znakomitą ochronę przed zużyciem i korozją. Sprawdza się przy smarowaniu odkrytych węzłów smarnych i łańcuchów napędowych.
FLC 745 spray Spray silikonowy ułatwia poślizg opakowań kartonowych (i innych) w systemach pakujących.

*Produkt w trakcie certyfikacji

Produkty bez dopuszczenia NSF (USDA) - H1

MBF 330 Środek do obróbki ciężko obrabialnych metali. Jest stosowany w pracach podczas wiercenia i gwintowania