Dopisz sie do naszego newslettera

Fabryki konserw

Oferta » Specjalistyczne oleje i smary Elkalub » Elkalub dla przemysłu spożywczego i farmaceutycznego » Fabryki konserw

Wymienione produkty smarne ELKALUB z powodzeniem są stosowane przez naszych klientów rozwiązując problemy tribologiczne w urządzeniach stosowanych przy produkcji konserw. W szczególnych aplikacjach stosuje się również inne produkty ELKALUB.

Wszystkie wymienione poniżej produkty posiadają dopuszczenie NSF (USDA) – H1

LFC 3015 olej smarujący mgłą olejową urządzenia pneumatyczne, zapewniający wysoką ochronę przed zużyciem i korozją.
LFC 3022 do LFC 3068 Oleje hydrauliczne zapewniające wysoką ochronę przed zużyciem i korozją. Odporne na starzenie, dobrze tolerowane w kontakcie z uszczelnieniami. Wybór klasy lepkości – na podstawie wytycznych producenta urządzenia.
LFC 3100 do LFC 3460 oleje stosowane do systemów obiegowych i do przekładni. Są odporne na starzenie i dobrze zabezpieczają przed korozją. Są również używane do smarowania łańcuchów. Wybór klasy lepkości – na podstawie wytycznych producenta urządzenia.
VP 889 Bardzo miękki smar do smar do smarowania łańcuchów sterylizatora, aplikowany za pomocą szczotek.
GLS 305* smar (pasta) do prac montażowych, który zapewnia dobrą ochronę przed korozją, szczególnie przydatny przy połączeniach stali nierdzewnej i mosiądzu oraz do połączeń gwintowanych.
GLS 364 Smar odporny na działanie wody, kwasów i zasad do smarowania szybkoobrotowych, normalnie obciążonych łożysk tocznych i ślizgowych. Stosowany również do smarowania łańcuchów w autoklawach. Smar nie pozostawia żadnych śladów, ani przebarwień na puszkach i słoikach.
GLS 367/N2 Smar stosowany do ręcznego smarowania urządzeń zamykających puszki i słoiki.
GLS 380/N1 Ten smar wyprodukowany na bazie kompleksowych mydeł glinowych jest skutecznie stosowany w centralnych systemach smarowania maszyn zamykających słoiki.
GLS 388/N2 To adhezyjny smar na bazie kompleksowych mydeł glinowych jest odporny na działanie wody (zarówno słodkiej i słonej). Stosowany jest do smarowania łożysk ślizgowych (dobry współczynnik tarcia dla par ciernych stal/metale kolorowe) jak i tocznych oraz do odkrytych punktów smarnych. Z powodzeniem, od lat stosowany do smarowania urządzeń napełniających.
VP 873 Smar skuteczny w przenoszeniu wysokich obciążeń przy niskich prędkościach obrotowych. Stosowany w wolnoobrotowych łożyskach kulowych, wałeczkowych i stożkowych.
FLC 367 Jest to silnie adhezyjny smar w sprayu o dobrej odporności na działanie wody, kwasów i zasad. Stosowany do smarowania łańcuchów, przegubów i prowadnic.
FLC 8H1 Jest to olej w sprayu o bardzo wysokiej lepkości, który ma znakomite własności penetrujące zapewniając bardzo dobrą ochronę przed zużyciem i korozją. Stosowany do smarowania krzywek, prowadnic, prowadnic krzywkowych i łańcuchów napędowych.

*smar podczas procesu certyfikacyjnego

Produkty bez dopuszczenia NSF (USDA) - H1

FLC 1040 Bardzo skuteczny środek odrdzewiający (również w sprayu) do śrub, armatury i części maszyn.
MBF 330 Środek do obróbki ciężko obrabialnych metali. Jest stosowany w pracach podczas wiercenia i gwintowania